Kompleksowo zajmujemy się przywracaniem optymalnego kształtu i estetyki nadwoziu samochodów ciężarowych, wykorzystując do tego w ramach Serwisu Trucks kilka metod lakierowania. Pomagamy zarówno w przypadkach napraw powypadkowych, jak i wykonujemy renowacje zniszczonych na skutek eksploatacji u upływu czasu warstw nadwozia powierzonego nam auta.

Rodzaje stosowanej powłoki

Wszystkie prowadzone prace wykonujemy z najwyższą starannością, aby nie były widoczne żadne różnice w porównaniu do oryginalnego koloru powłoki samochodu ciężarowego. Do realizacji zleconych działań stosujemy zarówno lakier akrylowy, jak i bazowy od sprawdzonych producentów, dzięki którym możemy uzyskać powłokę perłową, matową, a także metaliczną, w zależności od typu auta i preferencji klienta.

Lakierowanie naprawcze

Wśród wykonywanych usług w Serwisie Trucks wymienić możemy lakierowanie naprawcze, które zaczynamy od starannego przygotowania odnawianej powierzchni, likwidując wszelkie ubytki i zanieczyszczenia, które mogłyby wpłynąć na jakość wykonywanej powłoki. Możliwość uzyskania atrakcyjnego efektu końcowego to także rezultat zastosowania starannie wykonywanych napraw blacharskich, które również realizujemy dla naszych klientów.

Renowacje lakiernicze

Przywracamy samochodom ciężarowym naszych klientów blask, realizując dla nich profesjonalne renowacje, w trakcie których starannie likwidujemy wszystkie uszkodzenia wpływające na trwałość karoserii, a także jej estetykę. Do wykonywanych przez naszych doświadczonych specjalistów zadań należy chociażby usuwanie rdzy, a także niwelowanie wszelkich pozostałości po zarysowaniach czy drobnych uszkodzeniach powierzchni.

W ramach Serwisu Trucks wykonujemy dla naszych klientów w ramach naprawy blacharskie obejmujące wszystkie samochody ciężarowe najczęściej wykorzystywane w transporcie w Polsce oraz na trasach międzynarodowych. Osoby oddające auta do naszego warsztatu mogą liczyć na kompleksowe działania, które są wykonywane w oparciu o nowoczesny, profesjonalny sprzęt diagnostyczny i naprawczy, który stosowany jest przez doświadczonych specjalistów z branży motoryzacyjnej.

Usuwanie wgnieceń w karoserii

Przywracając dawny stan nadwozia samochodu ciężarowego, realizujemy różny zakres prac blacharskich, do których należą także standardowe usuwanie wgnieceń w karoserii, czyli renowacja za pomocą tradycyjnych metod naprawczych. W zależności od rodzaju uszkodzeń i preferowanych dla klienta opcji pod względem finansowym i czasowym, na podstawie własnego doświadczenia wybieramy optymalną metodę przywrócenia karoserii oryginalnego kształtu.

Nagrzewanie

Skuteczną opcją w przypadku niewielkich wgnieceń jest wykorzystanie metody termicznej, dzięki której bez demontażu oraz konieczności lakierowania możemy przywrócić oryginalny kształt karoserii. W naszym serwisie Trucks posiadamy bezpieczny sprzęt, dzięki któremu możemy w szybki sposób dokonać naprawy blacharskiej bez istotnej ingerencji w powierzchnię nadwozia i dokonywania czasochłonnych działań.

Spawanie

Wśród popularniejszych metod odbudowy nadwozia samochodów ciężarowych wymienić możemy także spawanie. W ramach napraw blacharskich aut ciężarowych wykonywanych w naszym Serwisie Trucks wykorzystujemy do tego najnowocześniejsze sposoby wykorzystywane aktualnie w branży motoryzacyjnej, czyli zastosowanie lutospawania łukowego, a także półautomatu.

Wykonujemy dla naszych klientów z branży transportowej kompleksowe usługi, atutem w tym względzie jest nie tylko posiadanie wszechstronnego sprzętu potrzebnego do wykonywania najważniejszych napraw, również w ramach usuwania uszkodzeń, które powstały na skutek wypadków. Przydaje się w tym także nowoczesny komputer diagnostyczny firmy JalTest.

Realizowane działania

Posiadamy nowoczesne urządzenia, dzięki którym możemy przywracać pełną sprawność wszystkim autom ciężarowym. Dzięki temu jesteśmy w stanie w niemal idealny sposób dokonać usunięcia wgnieceń na karoserii oraz wyprostować ramę pojazdu w przypadku większych uszkodzeń konstrukcyjnych. Precyzyjne działania w tym względzie, a jednocześnie szybszą realizację usługi umożliwiają nam laserowe urządzenia pomiarowe. Nasze naprawy gwarancyjne oraz pogwarancyjne obejmują również wykonywanie renowacji lakierniczych.

Pozostałe atuty

Realizujemy zarówno podstawowe, jak i bardzo szczegółowe zadania w zakresie napraw, jakie powierzają nam klienci. Dzięki dostępowi do pełnej bazy elementów zamiennych samochodów Ford Trucks, ale także aut marek Iveco, Scania czy Volvo, możemy wymienić praktycznie wszystkie niezbędne części, które nie działają prawidłowo. Dzięki temu jesteśmy w stanie przywrócić zarówno pełną funkcjonalność samochodu ciężarowego, jak i estetyczny wygląd karoserii oraz innych elementów zewnętrznych.

Podstawą zapobiegania poważniejszym usterkom jest regularnie dokonywanie przeglądu technicznego oraz wymiana najważniejszych płynów eksploatacyjnych. Dzięki temu można uzyskać sprawność na najwyższym poziomie i cieszyć się komfortową i bezproblemową jazdą przez długi czas, co jest istotne w branży transportowej. Takie usługi zapewniamy naszym klientom poprzez okresowe czynności obsługowe.

Wymiana płynów eksploatacyjnych

Okresowe czynności obsługowe kierowcom kojarzą się przede wszystkim z wymianą oleju, co jest także podstawową usługą wykonywaną w naszym serwisie. Wykonujemy również inne czynności eksploatacyjne, które są zalecane przez producenta w przypadku każdego modelu pojazdu – dokonujemy wymiany filtrów powietrza oraz kabinowego, a także uzupełniamy płyn chłodniczy, hamulcowy czy zamieniamy paski klinowe, jeśli zajdzie taka potrzeba. We wszelkich działaniach przestrzegamy zaleceń i wykorzystujemy do tego oryginalne środki eksploatacyjne.

Sprawdzanie stanu technicznego

Do najważniejszych okresowych czynności obsługowych należy również regularna kontrola sprawności poszczególnych elementów oraz stwierdzenie, czy nie są konieczne naprawy lub ich wymiany. Dotyczy to chociażby różnych elementów podwozia, ale także świateł, wycieraczek czy stanu akumulatora. Bardzo istotne dla bezpieczeństwa jest również kontrolowanie stanu hamulców. Wszystkie te czynności są zależne od wskazań konkretnych producentów, a także stopnia eksploatacji danego samochodu, dlatego też nasze działania są dostosowywane do przyjętych procedur oraz pokonanych kilometrów przez konkretny pojazd.

Bardzo ważnym aspektem jest w tym wszystkim wykorzystywanie nowoczesnego komputera diagnostycznego marki JalTest, dzięki któremu możliwe jest nie tylko sprawne określenie stanu technicznego, ale także ewentualne przygotowanie części zamiennych w ramach okresowych czynności obsługowych.

Kontrola ogumienia

Jednym z podstawowych aspektów efektywnej jazdy oraz bezpieczeństwa na drodze są opony, które wraz z pokonywanymi kilometrami zużywają się. Konieczna może być wówczas ich wymiana, ale także wraz z przebytym dystansem warto zdecydować się na rotację. Kontrola, a także ewentualne wykonywanie tych działań jest również realizowana w ramach okresowych czynności obsługowych w naszym serwisie.

Najważniejsze korzyści

Wspominając o zaletach naszego serwisu Renault Trucks w zakresie wykonywania okresowych czynności obsługowych warto także powiedzić o wszechstronności realizowanych działań, które obejmują sprawdzanie stanu technicznego wszystkich podstawowych elementów, narażonych na stopniową eksploatację. Jako autoryzowany serwis Renault Trucks posiadamy duże doświadczenie w realizowaniu działań nie tylko w zakresie pojazdów tej marki, ale także innych typów aut ciężarowych.

Poza tym, istotne są również kompetencje, które podnosimy nie tylko w trakcie realizacji usług dla klientów, ale także regularnie uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach. Istotne w naszej pracy jest również wykorzystywanie profesjonalnego sprzętu, takiego jak przywołany już komputer diagnostyczny, które pozwalają nam w sprawny sposób wykonać zlecone zadania.

Bardzo ważnym zadaniem w trakcie usług serwisowych dla właścicieli aut ciężarowych jest skorzystanie z najnowszych rozwiązań służących kompleksowemu zlokalizowaniu usterek i następnie wykonaniu dalszych działań naprawczych. Wykorzystujemy w tym celu nowoczesny komputer diagnostyczny, dzięki któremu w szybki sposób możemy określić, gdzie doszło do usterki i jak temu zaradzić.

Stosowane rozwiązania

W naszym serwisie samochodów ciężarowych do lokalizowania źródła awarii wykorzystywane jest przede wszystkim urządzenie diagnostyczne JalTest. Jest to bardzo rozbudowany system, do którego zalet należy chociażby także, oprócz podstawowych funkcji w zakresie poprawnej i szybkiej diagnostyki, możliwość uzyskiwania pełnych raportów, zawierających wszystkie dane, które zostały uzyskane w trakcie badania. Poza tym, wykorzystanie komputera diagnostycznego JalTest umożliwia przeszukiwanie obszernej bazy, w której dostępne są informacje na temat potrzebnych części zamiennych.

Uniwersalność

Wykorzystanie komputera diagnostycznego JalTest umożliwia skuteczne wykrywanie usterek w różnych typach samochodów ciężarowych, które są wykorzystywane w branży transportowej. Szerokie możliwości pozwalają na skasowanie wszystkich błędów systemowych, które utrudniają prawidłowe funkcjonowanie pojazdu ciężarowego.