Podstawą zapobiegania poważniejszym usterkom jest regularnie dokonywanie przeglądu technicznego oraz wymiana najważniejszych płynów eksploatacyjnych. Dzięki temu można uzyskać sprawność na najwyższym poziomie i cieszyć się komfortową i bezproblemową jazdą przez długi czas, co jest istotne w branży transportowej. Takie usługi zapewniamy naszym klientom poprzez okresowe czynności obsługowe.

Wymiana płynów eksploatacyjnych

Okresowe czynności obsługowe kierowcom kojarzą się przede wszystkim z wymianą oleju, co jest także podstawową usługą wykonywaną w naszym serwisie. Wykonujemy również inne czynności eksploatacyjne, które są zalecane przez producenta w przypadku każdego modelu pojazdu – dokonujemy wymiany filtrów powietrza oraz kabinowego, a także uzupełniamy płyn chłodniczy, hamulcowy czy zamieniamy paski klinowe, jeśli zajdzie taka potrzeba. We wszelkich działaniach przestrzegamy zaleceń i wykorzystujemy do tego oryginalne środki eksploatacyjne.

Sprawdzanie stanu technicznego

Do najważniejszych okresowych czynności obsługowych należy również regularna kontrola sprawności poszczególnych elementów oraz stwierdzenie, czy nie są konieczne naprawy lub ich wymiany. Dotyczy to chociażby różnych elementów podwozia, ale także świateł, wycieraczek czy stanu akumulatora. Bardzo istotne dla bezpieczeństwa jest również kontrolowanie stanu hamulców. Wszystkie te czynności są zależne od wskazań konkretnych producentów, a także stopnia eksploatacji danego samochodu, dlatego też nasze działania są dostosowywane do przyjętych procedur oraz pokonanych kilometrów przez konkretny pojazd.

Bardzo ważnym aspektem jest w tym wszystkim wykorzystywanie nowoczesnego komputera diagnostycznego marki JalTest, dzięki któremu możliwe jest nie tylko sprawne określenie stanu technicznego, ale także ewentualne przygotowanie części zamiennych w ramach okresowych czynności obsługowych.

Kontrola ogumienia

Jednym z podstawowych aspektów efektywnej jazdy oraz bezpieczeństwa na drodze są opony, które wraz z pokonywanymi kilometrami zużywają się. Konieczna może być wówczas ich wymiana, ale także wraz z przebytym dystansem warto zdecydować się na rotację. Kontrola, a także ewentualne wykonywanie tych działań jest również realizowana w ramach okresowych czynności obsługowych w naszym serwisie.

Najważniejsze korzyści

Wspominając o zaletach naszego serwisu Renault Trucks w zakresie wykonywania okresowych czynności obsługowych warto także powiedzić o wszechstronności realizowanych działań, które obejmują sprawdzanie stanu technicznego wszystkich podstawowych elementów, narażonych na stopniową eksploatację. Jako autoryzowany serwis Renault Trucks posiadamy duże doświadczenie w realizowaniu działań nie tylko w zakresie pojazdów tej marki, ale także innych typów aut ciężarowych.

Poza tym, istotne są również kompetencje, które podnosimy nie tylko w trakcie realizacji usług dla klientów, ale także regularnie uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach. Istotne w naszej pracy jest również wykorzystywanie profesjonalnego sprzętu, takiego jak przywołany już komputer diagnostyczny, które pozwalają nam w sprawny sposób wykonać zlecone zadania.