Stacja Paliw Premium LOTOS P212 której właścicielem jest firma WIMEX z Białegostoku, została uruchomiona 10 grudnia 2014 roku. Zlokalizowana jest na odcinku Białostockiej obwodnicy trasy nr. 19 i 65 przy ul. Gen. St. Sosabowskiego 25.

Stacja Paliw działając pod marką LOTOS oferuje paliwa Diesel i Dynamic Diesel, dwa rodzaje benzyn – Super 95 oraz Dynamic 98, a także autogaz LPG oraz AdBlue. Obsługiwane są płatności kartami LOTOS BIZNES, EUROVAG, UTA, DKV oraz PORT1.

Na stacji znajduje się całodobowy sklep z szeroką ofertą asortymentową systematycznie dostosowywaną do wymagań lokalnego rynku. Klienci mogą skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej CAFE PUNKT. Na terenie całej stacji paliw, dostępny jest bezprzewodowy Internet. Ponadto stacja zrzeszona jest w programie Duża Rodzina, w związku z tym posiadacze karty dużej rodziny mogą liczyć na szereg zniżek obowiązujących w tym programie.

Jak przystało na stacje klasy Premium, obiekt jest wyposażony w kompresor, odkurzacz. Podróżujący rodzice polubią stację za przewijak dla niemowląt a niepełnosprawni kierowcy docenią możliwość przywołania obsługi stacji do dystrybutora za pomocą przycisku. Natomiast dla kierowców TIR-ów znajdują się dystrybutory paliwa pozwalające na szybkie zatankowanie paliwa.

W kwietniu 2015 oraz 2017 roku nasza stacja otrzymała nagrodę Stacja Roku w corocznym konkursie Stacja Benzynowa roku w którym eksperci oraz osoby od lat związane z branżą przyznają nagrody najlepszym stacjom benzynowym w Polsce.