Podstawowe usługi

Pakiet świadczonych usług przez serwis TIR-ów Wimex obejmuje również naprawy bieżące samochodów ciężarowych innych marek - umożliwia to specjalistyczny komputer diagnostyczny. Profesjonalne urządzenie do prostowania ram pojazdów i laserowe urządzenia pomiarowe umożliwiają wykonywanie napraw powypadkowych z renowacjami lakierniczymi. Ponadto posiadamy autoryzację na systemy hamulcowe: Wabco, Knorr, Haldex, osie: BPW, SAF i naczepy: CIMC Vehicles, Krone, Wielton, Schwarzmuller.

Najważniejsze atuty

Jedną z najistotniejszych naszych wartości jest profesjonalizm napraw TIR-ów. Zapewnia to obowiązkowy, wieloetapowy system szkoleń pracowników w posiadanych autoryzacjach. Za obsługę i utrzymanie kontaktu z klientami serwisu ciężarówek oraz dobre relacje odpowiada nasz Przedstawiciel Handlowy.

 

OSKP

Okręgowa stacja kontroli pojazdów świadczy usługi w zakresie badań technicznych wszystkich rodzajów pojazdów.

OSKP

Autoryzacje

Posiadamy autoryzację na systemy hamulcowe: Knorr, Wabco, Haldex, osie: BPW, SAF i naczepy: CIMC Vehicles, Krone, Wielton, Schwarzmuller.

Autoryzacje

Warsztat lakierniczy

Warsztat specjalizuje się w naprawach powypadkowych samochodów ciężarowych większości popularnych marek.

Warsztat lakierniczy

Komputer diagnostyczny

Najnowsze rozwiązanie pozwalające na kompleksowe diagnozowanie usterek.

Komputer diagnostyczny

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne

Kompleksowe usługi w zakresie napraw samochodów ciężarowych.

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne

Okresowe czynności obsługowe

Sprawdzanie stanu technicznego pojazdu, wymiana płynów, kontrola ogumienia

Okresowe czynności obsługowe

Części zamienne

Magazyn części zamiennych, w którym znajdzie się ponad 2000 pozycji asortymentowych.

Części zamienne

Wyposażenie serwisu pojazdów ciężarowych

W głównej hali warsztatowej są 4 stanowiska obsługowo-naprawcze o długości 20 m każde, co zapewnia wystarczającą ilość miejsca na zestaw ciągnika siodłowego z naczepą. Dwa stanowiska są wyposażone w kanały, a dwa pozostałe płytkie w łącznie 8 podnośników kolumnowych marki Finkbeiner. Ścieżka diagnostyczna MAHA jest zainstalowana w sąsiednim budynku, gdzie mieści się Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, i w której diagnozowane są przed i po naprawie układy jezdne.

Lokalizacja usterek możliwa jest dzięki wykorzystaniu komputera diagnostycznego, który daje dostęp online do pełnej bazy pojazdów Renault Trucks. Wykorzystując to narzędzie można bezbłędnie zidentyfikować samochód (numer VIN), poznać jego "historię choroby", skompletować części zamienne niezbędne do wykonania naprawy TIR-ów, skasować błędy, zalogować wymienione zespoły i części. Dystrybucja olejów odbywa się przez sześć niezależnych urządzeń z pomiarem cyfrowym. Działalność wspomaga samochód serwisowy pracujący w systemie pomocy drogowej Pomoc Drogowa 24/7.

Dodatkowe korzyści

Oczekujący na naprawę ciężarówek kierowcy mogą napić się kawy lub zimnego napoju w sąsiadującej z główną hala poczekalni. Jeśli przez szybę nie będą chcieli przyglądać się postępowi prac obsługowych, mogą wybrać program telewizji satelitarnej. Za obsługę klientów, w tym otwieranie zleceń, a także rozliczanie czasu pracy mechaników, odpowiada system komputerowy współpracujący z systemem wydawania części zamiennych. Pomocą w rozliczeniach za wykonane usługi serwisu TIR-ów służą dwa terminale płatnicze.

Zapraszamy bardzo serdecznie do korzystania z naszych kompleksowo realizowanych usług.